Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Nevruz Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yavuz, mesajında nevruzun baharın gelişini ve doğanın uyanışını temsil ettiğini belirtti. Ayrıca, nevruzun insanlar arasındaki sevgiyi kuvvetlendiren ve birlikte yaşama isteğini artıran bir gün olduğunu vurguladı. Yavuz, aziz milletin ortak kültür ve medeniyeti paylaştığını, birlik ve beraberlik içerisinde her türlü güçlüğü atlattığını ifade etti. Mesajında, herkesin bu ülkenin ayrılmaz ve eşit vatandaşı olduğunu ve birlikte sahip olunan birikimin korunması ve aktarılması konusunda sorumluluklarının olduğunu da belirtti. Yavuz, Nevruz Bayramı’nın kardeşlik, birlik ve beraberliği daha da güçlendirmesini temenni etti ve Kocaelili hemşerilerinin ve aziz milletin Nevruz Bayramı’nı kutladı.